Garaż

Garaż - komfort nie tylko dla samochodu

Jeśli powierzchnia garażu jest na tyle spora, mamy sposobność wygospodarować w nim oddzielne pomieszczenie ewentualnie aneks. Takie rozwiązanie umożliwia obniżyć powierzchnię pomieszczeń gospodarczych w budynku, jakie mają okazję posłużyć za inne pomieszczenia, np. ponadprogramową łazienkę czy garderobę. O ile garaż jest połączony z domem, wygospodarowane pomieszczenie mamy sposobność spożytkować na pralnię, kotłownię, zakład czy schowek ogrodowy. Opłaciłoby się wszakże uważać na to, że zjednoczenie garażu z pralnią może być złym pomysłem. Opłaciłoby się nie zapominać, iż bez dobrego zabezpieczenie oraz izolacji, zapachy spalin oraz benzyny mają okazję przenikać do suszącej się bielizny. W związku z tą sprawą opłaciłoby się zamontować drzwi chroniące przed przenikaniem zapachów. A dodatkowo powinno to być pomieszczenie ogrzewane oraz wentylowane.

Garaż wolnostojący

Zazwyczaj pomieszczenia wygospodarowane przy garażu wykorzystywane są na kotłownię. Ma być ono jednak zamknięte, bowiem z powodów bezpieczeństwa w garażu nie możemy umiejscawiać kotła ani zbiorników na olej opałowy. Mimo to nic nie przeszkadza, by przetrzymywać tam paliwa ciągłe, jak drzewo, węgiel etc. Garaż, również taki wolnostojący jak nawet oraz wbudowany w parter budynku jest szalenie komfortowym zapleczem dla ogrodu. Kolejnym atutem będzie, kiedy oprócz samej bramy garażowej, w drugim końcu wbudujemy oddzielne drzwi.

Jeżeli ktoś postanawia na wzniesienie garażu, jako osobnego gmachu, powinien pomyśleć o pomocniczych funkcjonalnościach. Osobny garaż to inwestycja w takim stopniu wielka oraz w znaczącej liczbie sytuacji kosztowna, iż opłaca się dopełnić użyteczność garażu o ponadplanowe aspekty, jak skromny warsztat, pracownię, składzik etc. Godzi się dodać jednakże iż w odwrotności do wolno stojącego garażu przeznaczonego wyłącznie na auta, do gmachu z najróżniejszymi dodatkowymi funkcjami trzeba doprowadzić wszystkie niezbędne instalacje.